PielęgnacjaPorady

Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie domowym sposobem?

Jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie domowym sposobem?

Obecnie bardzo dużo osób posiada własne samochody osobowe. Posiadanie własnego pojazdu nie jest już rzeczą, która może kogokolwiek zaskoczyć. Decydując się na posiadanie własnego auta, warto jednak mieć na uwadze, że należy o nie w odpowiedni sposób dbać. Częste użytkowanie auta prowadzi bowiem do jego zabrudzenia. Elementem wyposażenia szczególnie narażonym na zabrudzenie jest tapicerka.

Sposoby czyszczenia tapicerki

Codzienne korzystanie z pojazdu wpływa na jego eksploatację, zarówno mechaniczną ,jak i estetyczną. Zabrudzenia dotykają w szczególności tapicerkę, która często jest poplamiona bądź zakurzona. Aby wyczyścić ten element pojazdu można się udać na myjnię samochodową. Obecnie większość myjni wyposażona jest w specjalne punkty, w których można wyprać tapicerkę. Ponadto tapicerkę można wyczyścić używając specjalnych preparatów do mycia i prania tego rodzaju materiału. Ostatnim sposobem na wyczyszczenie tapicerki są metody domowe.

Domowe sposoby na wyczyszczenie tapicerki

Odpowiedź na pytanie, jak wyczyścić tapicerkę w samochodzie domowym sposobem można znaleźć zarówno w internecie bądź zasięgając rad fachowców w tej dziedzinie. Generalnie, pierwszym etapem czyszczenia tapicerki powinno być jej dokładne odkurzenie. Następnie można przystąpić do bardziej gruntownego odświeżania. Dobrym sposobem na czyszczenie tapicerki jest zastosowanie sody oczyszczonej. Sodę należy rozsypać na całej powierzchni tapicerki, zostawić ją na kilka godzin, a następnie dokładnie odkurzyć. Do czyszczenia tapicerki można użyć również kwasku cytrynowego. Jest to środek czyszczący, za pomocą którego można skutecznie usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Należy rozpuścić jego niewielką ilość w wodzie oraz dodać różnego rodzaju środek czyszczący, na przykład płyn do naczyń. Następnie przy pomocy ścierki lub gąbki należy dokładnie nanieść środek na tapicerkę. Innym, skutecznym sposobem na wyczyszczenie tapicerki, jest zastosowanie myjki parowej. Jest to rozwiązanie, które powoduje nie tylko skuteczne oczyszczanie powierzchni tapicerki, ale również jej dezynfekcję.

Który domowy sposób wybrać?

Wybór domowego sposobu na czyszczenie tapicerki zależy od indywidualnych preferencji użytkownika pojazdu. Wszystkie domowe sposoby są jednak skutecznymi rozwiązaniami. Oczywiście najtańszą opcją jest zastosowanie sody oczyszczonej bądź kwasku cytrynowego. Chcąc wykorzystać myjkę parową, należy najpierw się bowiem w nią zaopatrzyć. Jest to rozwiązanie droższe, jednak w dłuższej perspektywie może okazać się bardziej przydatne ze względu na to, że myjka nie tylko czyści, ale również dezynfekuje powierzchnię czyszczonej tapicerki.

Udostępnij