PielęgnacjaPorady

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu? Pytanie to zadaje sobie wielu kierowców, którzy dopiero co nabyli swój nowy samochód z drugiej ręki. Warto to wiedzieć, ponieważ nieumiejętne pozbycie się starej naklejki może nawet doprowadzić do uszkodzenia szyby i w efekcie do poważnych kosztów. Jak więc podejść do tego tematu?

Dlaczego trzeba wymieniać naklejkę na szybie?

Zanim przejdzie się do szukania informacji, jak pozbyć się w bezpieczny i co najważniejsze skuteczny sposób naklejki z przedniej szyby, warto się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu jest to w ogóle ważna do wykonania czynność. W jakim celu taką naklejkę trzeba usunąć i w jej miejsce umieścić zupełnie nową?
Każdy samochód, jak wiedzą wszyscy kierowcy, posiada swój numer rejestracyjny. Jest on widoczny na tablicach, które znajdują się na przodzie i tyle pojazdu, lecz również na naklejce, która powinna zostać umieszczona w prawym dolnym rogu przedniej szyby auta. W chwili, gdy kupi się samochód z drugiej ręki, koniecznej jest jego przerejestrowane, czyli w stosownym urzędzie otrzyma się nowe tablice, a także nową naklejkę. Jak więc można się domyślić, konieczne jest zamienienie ich. W przypadku tablic jest to bardzo proste, ponieważ zdejmuje się stare i zakłada nowe. W przypadku naklejki staje się to nieco trudniejsze, ponieważ jej usunięcie bywa problematyczne. Jak to zrobić?

Najlepsze sposoby wymiany naklejki na szybie

Dlaczego odklejanie naklejki z przedniej szyby sprawia wiele trudności? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że naklejka ta jest zlokalizowana w miejscu, do którego jest dość kiepski dostęp. Co więcej, obecny na niej klej jest naprawdę wysokiej jakości, aby naklejka trzymała się przez wiele lat. Wszystko to sprawia, że jej późniejsze usunięcie może być naprawdę kłopotliwe.
Zdecydowanie najlepszym sposobem na to, aby usunąć taką naklejkę, jest wykorzystanie do tego zadania specjalnego środka rozpuszczającego klej. W tym celu należy na naklejce go zaaplikować i jednocześnie używając nożyka do tapet podważać naklejkę. To, co jest bardzo ważne, to odpowiednie zabezpieczenie plastikowych elementów deski rozdzielczej, ponieważ brudząc ją środkiem chemicznym, może dojść do jej punktowego uszkodzenia.
Innym bardzo skutecznym sposobem pomagającym usunąć naklejkę z szyby, jest skorzystanie z suszarki. Klej pod wpływem wysokiej temperatury traci swoje właściwości i możliwe jest łatwe odklejenie naklejki. Należy jednak w tej sytuacji uważać, aby nie używać suszarki w jednym miejscu przez dłuższy czas, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia szyby.

Udostępnij