Motoryzacja

Skup aut – czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Skup aut – czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Jesteś posiadaczem auta, którego nie chcesz już dalej używać? Masz auto po wypadku, którego naprawa jest nieopłacalna albo zbyt kosztowna? W takim razie skorzystaj z profesjonalnego skupu pojazdów. Dzięki temu jedyną czynnością, jaką będziesz musiał/a zrobić, będzie przygotowanie dokumentów samochodu i skontaktowanie się z wybraną stacją demontażu pojazdów. 

Sprzedaż starego albo uszkodzonego auta jest bardzo, bardzo trudna 

Czy trudno jest sprzedać stary samochód z bardzo dużym przebiegiem, mający na liczniku ponad 300, 400 lub 500 tysięcy kilometrów? Czy trudno jest sprzedać stare auto powypadkowe, zaatakowane przez korozję, zalane po powodzi, albo niesprawne, bo nie stać Cię na naprawę? Bardzo trudno. W zasadzie prywatna sprzedaż jest niemożliwa. Chyba że jest to auto klasyczne, poszukiwane przez kolekcjonerów. Jeśli jest to zwykły samochód, a do tego jest w jakimś stopniu zdekompletowany, na pewno go nie sprzedasz. 

I co wtedy? Auto stoi przed domem albo blokiem. Zajmuje miejsce. A Ty musisz płacić OC. Ale jest inne wyjście!

Sprzedaj stary samochód do skupu pojazdów 

To jest rozwiązanie dla osób, które są posiadaczami starych, niekompletnych, uszkodzonych pojazdów. Skup aut, prowadzony przez licencjonowane stacje demontażu pojazdów (działalność bez licencji rządowej jest w tym segmencie niemożliwa).  Firmy prowadzące stacje demontażu skupują stare, zdekompletowane, zużyte, skorodowane, powypadkowe i popowodziowe auta, płacąc za nie gotówką. 

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

W zasadzie właściciel auta musi zrobić trzy rzeczy. Pierwsza: przygotować dokumenty pojazdu. Druga: skontaktować się z licencjonowaną stacją demontażu aut, która prowadzi skup pojazdów. Trzecia: podpisać umowę, negocjować cenę i to wszystko. Firma odbiera pojazd własną lawetą. Właściciel otrzymuje pieniądze, a także zaświadczenie, na mocy którego może wyrejestrować auto w Wydziale Komunikacji, a także u dotychczasowego ubezpieczyciela. 

Za kompletny pojazd można dostać nawet kilka tysięcy złotych, za niekompletny i stary: kilkaset. Do tego można dostać zwrot z tytułu zakończonej umowy OC. Po co zatem trzymać stare auto, z którego nie będzie już żadnego pożytku?

Wybierając skup pojazdów, wybierz profesjonalistów. Dlaczego warto?

Profesjonaliści działają szybko i sprawnie. Już na stronie firmy prowadzącej skup aut używanych, możesz sprawdzić wartość Twojego auta (szacunkową). Negocjacje trwają krótko, a pieniądze są wypłacane od razu, wraz z umową. Umowa sprzedaży podpisywana jest w domu klienta, a auto zabierane własnym transportem przez stację demontażu aut. I to wszystko.

Profesjonalny skup aut w Jeleniej górze i okolicach – w firmie Adaxs

Przygotuj dowód osobisty, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (jeśli została wydana). Firma zajmująca się auto skupem może bez problemu zakupić każdy samochód, który ma uregulowaną sytuację prawną. Co to oznacza? Jesteś jego jedynym właścicielem, nie ma na nim nałożonych zastawów bankowych, samochód nie jest przedmiotem postępowania komorniczego ani nie jest przedmiotem w postępowaniu Policji. Skontaktuj się ze Stacją Demontażu Pojazdów Adaxs za pomocą telefonu albo maila. Podaj dane auta. Umów termin. Adaxs prowadzi skup aut we Jeleniej Górze i w wielu okolicznych lokalizacjach. Zadzwoń, a dowiesz się, czy nasi pracownicy obsługują także Twój teren. Po ustaleniu terminu pracownicy Adaxs przyjadą na wyznaczone miejsce. Po ostatecznych oględzinach auta zaproponują odpowiednią cenę. Auto zabiorą własną lawetą. Ty otrzymasz pieniądze, dokument sprzedaży i zaświadczenie do Wydziału Komunikacji. Dzięki temu zaświadczeniu wyrejestrujesz swój pojazd.  

Twoje stare i niepotrzebne auto posłuży jako źródło materiałów do przetworzenia (metal, szkło, guma, tworzywa, stare płyny), a część podzespołów (części blacharskie, silnik, skrzynia biegów, wyposażenie wnętrza, reflektory itd.) trafi do ponownej sprzedaży. Nie czekaj – zadzwoń do Adaxs już dzisiaj! Skorzystaj z usług profesjonalistów! 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij