Porady

Czy warto postawić na samochody na raty?

Czy warto postawić na samochody na raty?

W obecnych czasach często oferowany jest leasing samochodów używanych. Okazuje się, że może być on atrakcyjny, a ponadto tani. W Polsce wiele firm oferuje samochody na raty. Najlepiej postawić na taką, która jest ceniona na rodzimym rynku, gdyż liczy się jakość auta. Warto dowiedzieć się, na czym polega leasing używanych aut.

Najtańszy leasing samochodów używanych

Trzeba wiedzieć o tym, że leasing używanego auta jest bardzo atrakcyjny dla ludzi. Pomimo tego że wiąże się paroma ograniczeniami, na przykład dotyczącymi maksymalnego wieku auta, warto postawić na takie rozwiązanie. W korzystnej cenie można zakupić samochody na raty. W praktyce przedsiębiorstwa oferujące leasingi bardzo chętnie finansują nowe samochody. Okazuje się, że leasing pojazdów używanych jest wymuszony przez rynek. Jednakże istnieją także przedsiębiorstwa, które w finansowaniu aut z drugiej ręki bardzo się wyspecjalizowały. Obecnie takich firm pojawia się na rodzimym rynku coraz więcej. Warto wiedzieć o tym, że im nowsze auto, tym łatwiej można je sfinansować stosując leasing. Bardzo dużo przedsiębiorstw leasingowych finansuje samochody maksymalnie 4-5 letnie. Inne natomiast zajmują się finansowaniem aut jeszcze starszych pojazdów. Jednakże oferta starych samochodów jest mocno ograniczona na polskim rynku.

Auto w korzystnych ratach

Warto wiedzieć o tym, że maksymalny okres leasingu zależy od wieku samochodu. Jednakże istnieje zasada, która mówi o tym, że wiek auta oraz okres leasingu nie powinny przekroczyć łącznie 8 lat. W praktyce oznacza to, że samochód roczny, dwuletni, a także trzyletni można leasingować maksymalnie przez okres 60. miesięcy. Na polskim rynku istnieją firmy leasingowe mogące leasingować auto używane, jednakże tylko w przypadku, kiedy sprzedaje ja dostawca najwyższego zaufania, na przykład autoryzowany dealer. Oczywiście istnieją też przedsiębiorstwa nieco bardziej liberalne. Dopuszczają one kupno od komisów, importerów samochodów, a nierzadko od indywidualnych osób oraz przedsiębiorstw. Należy jednak nadmienić, że przeważnie z reguły preferowane jest to, żeby dostawcą był wiarygodny komis lub dealer. W Polsce istnieją sprawdzone firmy, które oferują samochody na raty. Dzięki takiej opcji można zakupić bardzo ładne auto. Jego kupno rozłożone jest na raty, co jest niesamowicie cenione przez ludzi. Leasing używanych aut zyskuje na popularności. Warto jednak zawsze upewnić się, czy samochód na pewno jest w pełni sprawny, żeby potem nie było niespodzianki. Jednakże na wiele aut nakładana jest gwarancja.

Udostępnij