Motoryzacja

W dobrej kurtce motocyklowej poczujesz się bezpieczniej

W dobrej kurtce motocyklowej poczujesz się bezpieczniej

W dobie powszechnej dostępności do niedrogich motocykli wszyscy, jeżeli mamy tylko odpowiednie uprawnienia, możemy korzystać niepowtarzalnej przyjemności oddawania się dalszym lub krótszym podróżom. Bez względu na to, czy lubimy niedzielne przejażdżki, czy też może wybieramy się w dalsze trasy, musimy jednak być odpowiednio wyposażeni. Nieodzownym elementem wyposażenia każdego motocyklisty będzie odpowiednie ubranie. To jednak nie tylko wygodne buty i spodnie, ale również motocyklowa kurtka.

Bez motocyklowej kurtki nie wyruszaj w trasę

Osoby rozpoczynające przygodę z motoryzacją i zaczynające fascynować się motocyklami nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne będą ubrania, które będziemy zakładać. Musimy zapewnić sobie przede wszystkim odpowiednią izolację termiczną, ale również powinniśmy dobrze wyglądać. Generalnie, gdy wybierana jest kurtka na motor, wskazuje się na tak podstawowe czynniki jak:

·   bezpieczeństwo

·   estetyka

·   wygoda

Takie ubranie nie powinno więc być wybierane pochopnie. Trzeba przyjrzeć się asortymentowi dostępnemu w sklepach, ponieważ mamy dostęp do dużej ilości producentów. Są firmy, które będą koncentrowały się bardziej na stylizacjach, aby motocyklista mógł czuć się na czasie i modnie, a inne marki będą inwestować w nowoczesne technologie zapewniające bezpieczeństwo i komfort podróży. Nasz wybór to powinny być decyzje w jakiś sposób wypośrodkowane.

Kurtki motocyklowe, w których czujesz się swobodnie

Bez względu na to, z jakim motocyklistą byśmy nie rozmawiali pod jakąkolwiek szerokością geograficzną, zawsze każdy wskaże, że podstawa motocyklowego asortymentu to właśnie kurtka na motor. Zagwarantowana musi być przede wszystkim swoboda ruchów. Pamiętajmy o tym, że szczególnie wtedy, gdy osiągamy podczas jazdy większą prędkość i nagle trzeba wykonać jakiś gwałtowny manewr, to ramiona nie mogą napotkać na żaden opór. Jednocześnie też kurtka powinna dobrze przylegać do ciała. Chodzi przecież także o komfort termiczny. Gdy motocyklisty osiąga dużą prędkość, to nawet latem będzie odczuwać zimno.

Jakie są dodatkowe zabezpieczenia w kurtkach motocyklowych?

Pasja podróżowania motorem lub nawet branie udziału w wyścigach to może być niepowtarzalne i wspaniałe hobby. Specjaliści, którzy na co dzień zajmują się tą branżą i analizują jej najrozmaitsze aspekty, zwracają uwagę jednak głównie na to, że jakakolwiek to nie będzie kurtka na motor, powinna być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Kluczowe będą tu ochraniacze łokci i ramion. Warto podczas zakupów skupić się na wybieraniu właśnie takich marek, które gwarantują wykorzystywanie technologii opatentowanych takich, chociażby jak Seesmart. Takie rozwiązania zapewniają między innymi elastyczność protektorów. Nie bez znaczenia będzie także wyposażenie kurtki w laminowane odblaski. Dzięki temu motocyklista będzie widoczny już z daleka także w nocy. Jeśli chodzi o stylizacje, są zróżnicowane. Można na przykład znaleźć także modele z kapturami, przy czym kaptur taki możemy sobie odpiąć. Mogą mieć także regulację, a cenione są również te, które są wyposażone w zamki umożliwiające połączenie kurtki ze spodniami.

Udostępnij