Motoryzacja

Jakie opony samochodowe można wyróżnić?

Jakie opony samochodowe można wyróżnić?

Opony stanowią bardzo ważny element każdego samochodu. Ze względu na to, że mają one stały kontakt z nawierzchnią, ważne jest aby były solidnie wykonane i zapewniały bezpieczną jazdę, niezależnie od warunków panujących na drodze. Szczególnie ważny jest wybór odpowiednich opon podczas sezonu zimowego, który charakteryzuje się gwałtownymi zmianami temperatur. Podczas jazdy w takich warunkach należy zadbać o to, aby posiadać opony zimowe, które ze względu na swoją specyficzną budowę zapewniają przyczepność w trudnych warunkach. Podczas sezonu letniego z kolei należy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w opony letnie, które zwiększają swoją przyczepność w momencie gdy temperatura nawierzchni jest wysoka. Jakie rodzaje opon można wyróżnić oraz dlaczego odpowiednio dobrane opony samochodowe są tak ważne? Odpowiedzi na wszystkie wyżej postawione pytania znajdziesz w tym artykule.

Jakie rodzaje opon samochodowych można wyróżnić?

W zależności od pory roku należy zadbać o to, aby wyposażyć swoje auto w odpowiednie opony. Każda pora roku cechuje się wyjątkowymi warunkami pogodowymi, dlatego nie bez powodu wyróżnia się kilka rodzajów opon. Do najbardziej standardowych i popularnych zalicza się opony letnie oraz zimowe.
Opony letnie wykonane są z takiej mieszanki gumowej, która zapewnia wysoką przyczepność w wysokich temperaturach. Podczas, gdy nawierzchnia jest bardzo gorąca, mieszanka robi się miękka, dzięki czemu wzrasta przyczepność opony.

Jeśli zaś chodzi o opony zimowe, do ich wykonania stosuje się mieszankę o wysokiej zawartości krzemionki. Taka mieszanka staje się miękka w niskich temperaturach, dzięki czemu opony zimowe są w stanie zapewnić wysoką przyczepność podczas jazdy w trudnych warunkach. Opony Noklan zawdzięczają swoją przyczepność również charakterystycznej budowie. Posiadają one gruby bieżnik oraz bardzo liczne wycięcia, które ułatwiają jazdę po śniegu.

Gdzie kupić dobrej jakości opony samochodowe?

Na rynku istnieje wielu producentów, którzy oferują swoim klientom wysokiej jakości opony w dobrych cenach. Jednym z takich producentów jest Nokian. Firma ta posiada w swojej ofercie opony letnie, zimowe oraz wielosezonowe. Na stronie noweopony.pl można znaleźć ofertę opon tego producenta. Na wymienionej wyżej stronie internetowej można znaleźć wiele ciekawych promocji na opony samochodowe. Jeśli zamierzasz zaopatrzyć się w opony letnie lub zimowe, warto zrobić to poza sezonem, ponieważ wtedy cena opon zazwyczaj jest niższa, a same opony są łatwiej dostępne.

Udostępnij